Artykuły rok szkolny 2018/2019

20 marca 2019r. w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 8 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu w zakresie języka niemieckiego, gościliśmy w naszej szkole po raz kolejny uczniów liceum wraz z nauczycielem języka niemieckiego, panią Lilianą Stefańską.

Spotkanie poświęcone było tematom:

Gra i zabawa na zajęciach języka niemieckiego.

Tradycje wielkanocne w Niemczech.

Prawdziwa historia zajączka wielkanocnego.

Podczas lekcji wykorzystana była technologia TIK do przekazywania i zdalnego przetwarzania informacji. Uczniowie pracowali z aplikacją edpuzzle, dzięki temu mogli drylować poznane zagadnienia. A wykorzystując technikę zabawy mogli

- porzucać się ostatni raz „śnieżkami” - zabawa umożliwiła doskonalenie umiejętnego komunikowania się oraz

- stworzyć żywe memory – dzięki któremu uczniowie mogli być bardziej zmotywowani do współpracy.

Ze względu na to, że grupa licealistów zdaje w tym roku maturę, było to niestety nasze ostatnie spotkanie. Dlatego uczniowie klasy VIII a przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek smaczną niespodziankę.

Na przestrzeni dwóch lat wraz z panią Lilianą Stefańska stworzyłyśmy szereg interesujących spotkań, w których wdrożone były różnorodne metody i techniki nauczania. Poprzez zabawę, pracę z mediami, piosenkę, metodę dramy oraz korzystanie z technologii TIK mogłyśmy rozbudzić zainteresowania uczniów językiem niemieckim i promować naukę tego języka.

Serdecznie DZIĘKUJEMY naszym kolegom i koleżankom z klasy 3d z I Liceum Ogólnokształcącego za wszystkie, mile spędzone chwile. Za wspólne śpiewanie, za wspólną „operę mydlaną”, za wspólną naukę oraz za Waszą pomoc, dzięki której nasza motywacja do nauki języka niemieckiego zwiększyła się.

Uczniowie klasy 8a

nauczyciel języka niemieckiego - Renata Sieradzka